x

 

Ürün Bilgileri

Leksan etiketleri hem iç hem dış mekanlarda görebilirsiniz. İki ortam için de uygun yapıda olarak üretilmektedirler. Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Bu etiket türü PVC üzerinde baskıların olduğu bir üründür. Genellikle de baskı için serigrafi kullanılmaktadır ancak dijital ya da UV baskı da yapılabilmektedir. Ürünün üzerine logo, yazı, açıklama, grafikler, uyarı işaretleri, resim gibi unsurlar basılabilir.

Teknik Özellikler

Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Leksan etiketin bazı avantajlı ve olumlu özellikleri sayesinde yaygın olarak kullanıldığını belirtebiliriz. En çok kullanıldığı sektörler ise otomotiv, makine ve elektronik eşyalardır. Çok yüksek derecede ısıya karşı dirençli olduklarından bu sektörlerdeki olumsuz koşullar Leksan ürününü etkilemez. Fırın ve ısıtıcı gibi ürünlerde de sıkça kullanılır. Kullanım alanları içinde ağırlık elektronik eşyalardadır.
Leksan etiket Kalınlığı yaklaşık 0,15 ve 1,5 mm arasındadır. Malzemesi ısı ile şekillendirilebilmektedir. Leksan etiketler PVC materyalleri için uygun olan yöntemlerle üretilirler. Kaliteli PVC ve boya kullanımı önem kazanmaktadır. Leksan etiketlerinin yapışkanlığı ise sonradan yapışkan eklenerek sağlanır. Kendiliğinden yapışkanlık değillerdir. Baskı işlemi tersten yapılmaktadır; bu etiket türünün de en önemli özelliği budur.