x

Ürün Bilgileri


Leksan etiket Özel PVC malzemeye özel baskı tekniği uygulanır. İstenilen renk ve şekilde çalışma yapılabilir. Baskı malzemeyle yapıştırıcı arasında kaldığından yani dışa bakan kısımda PVC olduğundan hiçbir silinmede baskının çıkma şansı yoktur. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün ortaya çıkar. Genelde elektronik sektöründe kullanılsa da her türlü alanda kullanılabilir.

Teknik Özellikler


Leksan etiket nedir? Hangi sektörlerde kullanılır? Leksan etiketin bazı avantajlı ve olumlu özellikleri sayesinde yaygın olarak kullanıldığını belirtebiliriz. En çok kullanıldığı sektörler ise otomotiv, makine ve elektronik eşyalardır. Çok yüksek derecede ısıya karşı dirençli olduklarından bu sektörlerdeki olumsuz koşullar Leksan ürününü etkilemez. Fırın ve ısıtıcı gibi ürünlerde de sıkça kullanılır. Kullanım alanları içinde ağırlık elektronik eşyalardadır.
Leksan etiket Kalınlığı yaklaşık 0,15 ve 1,5 mm arasındadır. Malzemesi ısı ile şekillendirilebilmektedir. Leksan etiketler PVC materyalleri için uygun olan yöntemlerle üretilirler. Kaliteli PVC ve boya kullanımı önem kazanmaktadır. Leksan etiketlerinin yapışkanlığı ise sonradan yapışkan eklenerek sağlanır. Kendiliğinden yapışkanlık değillerdir. Baskı işlemi tersten yapılmaktadır; bu etiket türünün de en önemli özelliği budur.