x

Rengarenk görünümü ve uzunca zaman hiç deforme olmadan dayanabilme gücü ile firmalar tarafından çok tercih edilen etiket çeşitlerinden bir tanesi durumda olan ,

 

80 derecedeki ısıya mukavemet gücü ile bilhassa sıcaklığın fazla yüksek ortamlarda ve fazla yüksek ısıya maruz kalınan alanlarda yer alan ürünler amaçlı kullanılan Leksan etiket genellikle , otomotiv sektörü enbaşta olmak üzere, her şekilde endüstri pazarında , cereyan ve elektronik pazarında gönül rahatlığıyla kullanılabilen özel etiket çeşitlerindendir.

Şeffaf pvc ile yapışkan arasına tatbik edilen baskı yardımıyla harici müdahale ile asla karşın karşıya kalmayan, bu sayede rengi solup, silinmeden bir sürü uzunca sürelerde ömür gösterebilen bu ürünler, yepyeni nesil üretim tekniklerinden bir tanesi durumda olan serigraf tekniği uygulamasıyla gerçekleştirilerek, parlak renklerin ve görselliğin hakim meydana geldiği bir ürün ortaya çıkartılır. Arma, işaret, logo, ad ve detaylı bilgi metni benzeri yazıların veya fotoğrafların basıldığı leksan etiket çeşitlerinde, makine ön yüzlerinde veya reklam promosyon amacıyla çoğunlukla tercih edilir.

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip durumda olan ve çok amaçlı kullanılan bu ürün çeşidinin de üretimini en son sistem teknolojilerle üretilen çağdaş makineler beraberinde boya ve pvc malzemelerinden imal edilen leksan etiketler, serigraf tekniği ile yapılmış olan , uygulama iç yüzeyde kaldığı için pratik kolaya deformesyona uğrayıp bozulmayan bir özelliğe sahiptir. İstenilen alanlarda kullanılmak üzere türlü boyut ve ebatlarda üretimini gerçekleştirdiğimiz bu ürünler içerde ve dış mekanlarda kullanım alanına uygundur.Estetik görünüşü ve renkli duruşu ile en iyi etiket çeşitlerindendir. İç ve harici mekanlarda kullanılabilir. En önemli özelliği tersten uygulama yapılmasıdır bu sebeple boyasında solma veya kararma olmaz. Malzeme dokunmaya karşın hassas olduğundan tersten uygulanarak imalat edilerek uygulanan yüzeyi ile temas olmayacağından çizilme ve bozulmayla durumu olmaz. Işıklı yüzeylerde ve alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Çeşitli boya faydalanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik olanağı sağlar . Bu etiket cinsi nitelikleri makine, elektronik otomasyonların da çok fazla olarak kullanılır, istenilen yere arkasından ışık geçirdiği amaçlı ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) uygulanarak tuşların tüketimi sağlanır. Tüm endüstriyel kıstas ve muayene sahalarında kullanılır.